DC Kralı, Aquaman! Başrolde Jason Momoa ‘nın yer aldığı sualtı kahramanı bu hafta zirvede. Evet bu doğru, gişede o kadar çok para topluyor ki yarın dünya çapında 1 milyar dolara ulaşacak.  İronik olarak, Aquaman bu hafta sonu dönüm noktasına vuracak ve daha sonra üç haftalık liderliğini artık kaybedecek.

Aquaman şu anda Box Office Mojo’ya göre dünya çapında 988.556.781 dolar seviyesinde ve bu hafta sonu 4.5 milyon dolar kazandıktan sonra 15-16 milyon dolar daha alması bekleniyor.  Bu büyük rakamlar filmin tatil sezonunda girmesi ve rakip bir filmin vizyonda olmamasının sonucudur.

Bu dönüm noktası, Aquaman ‘in devamı olarak gelecek olan yeni filmler için paha biçilemez oldu. Brayn Cranston ve Kevin Hart ‘ın başrol olduğu Upside drama filmi büyük ihtimalle zirveden edecek olan film olacak. Tahminen Cuma 7 milyon dolar kazan ile başlayacak. Eleştirmenler ne kadar Upside ‘a acımasızca eleştiriler yapsada haftasonunu zirvede tamamlayacak gibi görünüyor. Filmin seyirci puanı %84 olduğu için yapılan eleştiriler izleyicileri pek etkilemeyecek gibi çünkü her zaman eleştiriler seyirciyi olumsuz etkilemez.

Daha çok uluslararası izleyiciden kazandı çünkü filmin gişe kazancının yaklaşık %72’si dış pazarlar sayesinde oldu. Ayrıca şimdiye kadarki DC filmlerinde kazanç olarak 5. Sırada yerini aldı. Wonder Woman 412 milyon dolar ile listenin tepesinde yer alıyor. Aquaman ‘in performansı beklenenin üstünde oldu ve gelecek filmlere fırsat verdi. Aquaman ‘i sinemada izlemek için hala bir şansınız var. Sinemada izleme fırsatını kaçırmamak için bu hafta son şansınız olabilir bizden söylemesi. Bir sualtı süper kahraman destanı.

Daha fazla film haberi için Buraya tıklayın.

Bir cevap yazın